Partnerzy:
I Halowy Turniej Piłki Nożnej Gminy Zabierzów

6 lutego 2011r. na hali MOSiR w Zabierzowie, odbył się I Halowe Mistrzostwa Gminy Zabierzów w Piłce Nożnej. W turnieju brało udział 10 drużyn z Gminy Zabierzów. Tego dnia mecze rozgrywane były w dwóch grupach. W grupie A znalazły się Lot Balice, JKS Zelków, Potok Więckowice, Iskra Radwanowice oraz Kmita Zabierzów, natomiast w grupie B zagrały Niegoszowianka Niegoszowice, Wisła Rząska, Dragon Szczyglice, Orlęta Rudawa, Topór Aleksandrowice. Do półfinału zakwalifikowały się drużyny JKS’u Zelków i Lotu Balice z grupy A, natomiast z grupy B awansował Dragon Szczyglice oraz Niegoszowianka Niegoszowice. O 5 miejsce rywalizować będą zespoły Wisły Rząski oraz Iskry Radwanowice, zajęły one bowiem 3 miejsca w swoich grupach. Reszta zespołów została sklasyfikowana według punktów, i nie rozgrywała żadnych dodatkowych meczów.

Na 13 lutego zaplanowano mecze finałowe. Jako pierwszy, udział w finale zapewnił sobie zespół Lotu Balice, który po emocjonującym meczu (3:3) pokonał w rzutach karnych drużynę Dragonu Szczyglice. W drugim meczu, pewne zwycięstwo odniosła drużyna JKS’u Zelków pokonując Niegoszowianke Niegoszowice aż 7:1. Następnie odbył się mecz o 5 miejsce, pomiędzy Wisłą Rząska a Iskrą Radwanowice. Drużyna z Radwanowic pokonała Wisłę 8:4, i zapewniła sobie 5 miejsce w tym turnieju. O ostatnie miejsce na podium rywalizowali przegrani z meczów półfinałowych czyli Niegoszowianka i Dragon. Zawodnicy Dragonu znów nie mieli szczęścia, i przegrali po rzutach karnych (w meczu 3:3). Następnie odbył się mecz dwóch najlepszych zespołów turnieju – JKS’u Zelków i Lotu Balice. Po emocjonującym meczu, Lot Balice pokonał drużynę z Zelkowa 4:2, i mógł się cieszyć z 1 miejsca w tym turnieju. Wszystkie mecze sędziowane były na wysoki m poziomie przez Piotra Stanka i Tomasza Sikorę.

Organizatorem I Halowych Mistrzostw Gminy w piłce nożnej był Urząd Gminy Zabierzów, Komisja Promocji, Kultury i Sportu,MOSiR oraz Stowarzyszenie Homini et Terrae z Andrzejem Bukowczanem na czele. Finansowo wspierali nas Józef Kruk oraz Adam Brodowski z firmy Santos.

Opiekę medyczną zapewnił nam jak zwykle niezawodny Stanisław Kwiatkowski.Końcowa klasyfikacja:

1. LOT BALICE
2. JKS ZELKÓW
3. NIEGOSZOWIANKA
4. DRAGON SZCZYGLICE
5. ISKRA RADWANOWICE
6. WISŁA RZĄSKA
7. POTOK WIĘCKOWICE
8. TOPÓR ALEKSANDROWICE
9. ORLĘTA RUDAWA
10. KMITA ZABIERZÓWCopyright © Homini Et Terrae | O Nas | Statut | Dzialalnosc | Kontakt