
13 czerwca w Rudawie odbył się na VI Jurajski Półmaraton o Puchar Starosty Krakowskiego i Wójta Gminy Zabierzów. Na starcie stanęło prawie 1500 zawodników z Polski, Wielkiej Brytanii, Włoch, Słowacji i Ukrainy. Rywalizowali oni w kilkunastu kategoriach wiekowych i klasyfikacji generalnej o liczne nagrody finansowe i rzeczowe. Nagrodą główną był samochód Hyundai i10 ufundowany przez Małopolskie Biuro Przygotowań i Realizacji Inwestycji "KRAK INVEST" SA z Krakowa. W ramach biegu rozgrywane były także III Mistrzostwa Garnizonu Krakowskiego Wojska Polskiego w Półmaratonie, III Mistrzostwa Polski Bankowców w Półmaratonie, VI Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Półmaratonie i II Mistrzostwa Małopolski w Półmaratonie o Puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Honorowym starterem biegu był Prezes Sobiesław Zasada – wielokrotny mistrz Europy w rajdach samochodowych, który karierę sportową zaczynał w 1951 roku od lekkoatletyki.
Nagrody wręczali Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, szefowa promocji Starostwa Krakowskiego Małgorzata Zięć, Prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Andrzej Chochół, mjr Robert Kołodnicki z dowództwa 2 KZ Wojska Polskiego, członek Zarządu Okręgu Małopolskiego ZNP Maria Pluta, Mirela Zięcina organizator mistrzostw nauczycieli, radni Gminy Zabierzów Jerzy Kowalik i Krzysztof Nęcka, sołtys Zabierzowa Wiesław Cader, Prezes firmy ECOPACK Monika Winiarz, Prezes firmy KRUK Józef Kruk, Prezes firmy KONWÓJ Marcin Pyclik, dyrektor firmy VIAMOT Janusz Mikołajski, Prezes firmy STEBAR Władysław Przybylski, Prezes firmy ALDO Tadeusz Wojtaszek, Prezes Stowarzyszenia HOMINI ET TERRAE Miłosz Brodowski a także Helena, Justyna i Mateusz Molągowie.
Sędzią głównym zawodów był Edward Stawiarz, biegacz - olimpijczyk, a dyrektorem sportowym Józef Baran.

Współorganizatorami biegu byli Urząd Gminy w Zabierzowie, Starostwo Powiatowe w Krakowie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, II Korpus Zmechanizowany WP, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Zarząd Małopolskiego ZNP.
Sponsorem głównym imprezy były firmy MIZUNO i SIZEER, zaś sponsorami strategicznymi: KRAKÓW AIRPORT, KRAK INVEST SA, MOSUR, VIAMOT autoryzowany dealer HYUNDAI, KRAKOWSKI BANK SPÓŁDZIELCZY, WODA KAZIMIERSKA, ALSAL, ECOPACK. Napoje izotoniczne ALDO Sport przygotowała dla zawodników półmaratonu firma ALDO z Brzezia. Obsługę internetową zapewniała firma CYBERNET WMW z Zabierzowa.
Zwycięzcą biegu został Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk z czasem 01:06:12, ustanawiając tym samym nowy rekord trasy. Najlepszą z pań była Wioletta Uryga z Krapkowic z czasem 01:23:01.

Składamy także podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej drugiej co do wielkości masowej imprezy sportowej w Małopolsce. Dziękujemy naszym sponsorom bez których wsparcia bieg nie mógłby się odbyć. W szczególności dziękujemy wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas na działania organizacyjne. Serdecznie dziękujemy szefowej biura biegu Agnieszce Mytnik, która kierując kilkudziesięcioosobowym biurem biegu zapewniła perfekcyjną obsługę zawodników, Wojciechowi Wojtaszkowi za doskonałą i bezkonfliktową koordynację zabezpieczenia imprezy, Julianowi Karczowi za sympatyczny profesjonalizm organizacyjny, Józefowi Mickiewiczowi za obsługę techniczną placu imprezy na najwyższym europejskim poziomie, Krystianowi Pawłowskiemu za wojskowe podejście do tematu start-meta, Grzegorzowi Mytnikowi za wzorowe zabezpieczenie punktów żywienia dynamicznego. Dziękujemy Pani Dyrektor SP w Rudawie Jadwidze Kołodzińskiej oraz Pani Dyrektor XXV LO w Krakowie Hannie Łanuszce a także firmom CENTRUM KRA

Dziękujemy funkcjonariuszom policji, żołnierzom II Korpusu Zmechanizowanego, harcerzom dowodzonym przez druha Pawła Miłobędzkiego, oraz szczególnie strażakom z OSP Bolechowice, Brzezinka, Brzoskwinia, Karniowice, Kobylany, Niegoszowice, Nielepice, Radwanowice, Rudawa, Rząska, Więckowice i Zabierzów.
VI Jurajski Półmaraton zrealizowany został przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Krakowie, Urzędu Gminy w Zabierzowie i Urzędu Marszałkowskigo Województwa Małopolskiego. Przy jego realizacji korzystano ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO.