Partnerzy:
XI Piknik Ekologiczny - BolechowiceW dniach 16-17 lipca odbył się kolejny piknik w Bolechowicach. Impreza ta organizowana jest przez sołectwo Bolechowic, Samorządowe Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów oraz Jurajską Izbę Gospodarczą. Jak co roku w sobotę odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Zgłosiło się do niej kilkudziesięciu mieszkańców Bolechowic i gminy Zabierzów. Wśród honorowych dawców rozlosowano nagrody w postaci aparatu cyfrowego ufundowanego przez Posła RP Jacka Krupę, glukometru ufundowanego przez Prezesa firmy Konwój Marcina Pyclika oraz sprzętu AGD firmy Karcher ufundowanego przez Prezesa Colorexu Jacka Figla.

Wręczono także puchary dla drużyn piłkarskich grających w mistrzostwach zespołów młodzieżowych gminy Zabierzów. Zwycięzcą turnieju została Akademia Piłkarska z Zabierzowa, miejsce drugie zajął Gazon Bolechowice a miejsce trzecie Błękitni Modlnica. W ramach estrady młodych talentów w sobotę na scenie występowały Edyta Kwiatkowska, Alicja Skotniczna, Weronika Majewska i Justyna Windys.

Pierwszego dnia imprezy odbyła się też aukcja charytatywna na rzecz wielodzietnej rodziny z Rząski i rodziny zmarłego piłkarza Wisły Jarosława Giszki. Przedmioty na aukcję przekazali jak co roku nasi przyjaciele-darczyńcy; Józef Kruk, Michał Wiśnios, Jerzy Kowalik, Jerzy Mroczek, Marta Kubaty, Leontyna Struzik, Piotr Ogrodnik i Kancelaria Prawna Talio. Serdecznie dziękujemy osobom, które licytując przekazane przedmioty wspomogły aukcję. W przerwach aukcji żywiołowy pokaz tańca Zumba zademonstrowała grupa taneczna z Manufaktury Zdrowia w Zabierzowie. Występował także zespół hiphopowy „W8HIT”. W trakcie uroczystego otwarcia imprezy w którym brali udział Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, Poseł RP Jacek Krupa, Poseł RP Andrzej Adamczyk, marszałek województwa małopolskiego Marek Sowa, wicemarszałek Wojciech Kozak, radny sejmiku Kazimierz Czekaj, dyrektor SCKiPGZ Jolanta Sybila, Marek Sowa wręczył sołtysowi Henrykowi Krawczykowi puchar z gratulacjami za wytrwałość i konsekwencję w wieloletniej organizacji imprezy. Kazimierz Czekaj i Marek Sowa wręczyli okolicznościowy dyplom i puchar Jerzemu Mroczkowi i jego córce Annie, właścicielom firmy Kraksmak z Bolechowic z okazji 25 lecia działalności firmy. Przypominamy, że Wytwórnia Artykułów Spożywczych „Kraksmak” otrzymała w 2007 roku I miejsce w plebiscycie Małopolski Smak a w 2011 roku zajęła I miejsce w plebiscycie „Najlepszy z najlepszcych” w kategorii przedsiębiorca w Gminie Zabierzów. W sobotę gwiazdą wieczoru była Shazza, po jej występie odbył się pokaz ogni sztucznych prezentowany przez druhów z OSP Bolechowice a po nim zabawa taneczna.

Niedzielnym wydarzeniem był mecz oldbojów Wisły Kraków z oldbojami gminy Zabierzów. Wygrali ci pierwsi wynikiem 9:3.. Po południu zorganizowano bloki zabaw dla dzieci, koncert zespołów folklorystycznych oraz finały konkursu na najmilszą parę gminy Zabierzów, która otrzymała od właścicieli firmy MOSUR nagrodę w postaci vouchera na pobyt weekendowy w hotelu Gołębiewski w Wiśle. W bloku folklorystycznym występował zespół „Wrzos” z gminy Ostrów woj.podkarpackie oraz zespół KGW z Bębła z także zespół z GOKiS Wielka Wieś. Wieczorem odbył się koncert zespołu „A to ci biesiada”. W dwudniowej imprezie wzięło udział około pięciu tysięcy osób z terenu naszej gminy, gmin okolicznych i Krakowa. Bawiono się świetnie. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy pomogli w organizacji imprezy: Urzędowi Gminy Zabierzów, pracownikom Samorządowego Centrum Kultury i Promocji Gminy Zabierzów, członkowi zarządu rady powiatu krakowskiego Adamowi Wójcikowi. Dziękujemy sponsorom, firmom: TAURON, ALSAL, Airport Kraków, KRUK Usługi Pogrzebowe, MOSUR, Apostolski Meble, Auto Serwis Kańczura, Brukman, Colorex, Cybernet WMW, Drewmix, Drukmar, Drukarnia Legra, Eskulap, Firma Transportowa Ryszard Nowak, Firma Cateringowa Jerzy Wojdała, Grass, Happy Hand, Stowarzyszenie Homini et Terrae, K & Z Piotr Zapała, Kraksmak, KBS O/Zabierzów, Van Gansewinkel, Pizzeria Marco, PUK Zabierzów, PPUH WOLSKI, Pinus Kowalstwo Artystyczne, PHU Andrzej Kasprzyk, Rafapol, SNC,Quadrum Foods, QLA, Ziyad Raoof hotele i restauracje, Mirosław Pędrys. Dziękujemy także strażakom z OSP Bolechowice, firmie SOS Ochrona i firmie TransMed za pomoc w zabezpieczeniu imprezy. Dziękujemy „tandemowi” Agnieszka Rokita-Marcin Kruk za profesjonalne prowadzenie imprezy. Piknik odbywał się pod patronatem Dziennika Polskiego i Radia Kraków Małopolska. Do zobaczenia za rok na dwunastym pikniku ekologicznym.

Copyright © Homini Et Terrae | O Nas | Statut | Dzialalnosc | Kontakt